Amazon SEO Stratejisi

Amazon SEO Stratejisi

19-07-2018 SEO Okunma : 1291
Amazon listelerinize artan trafiğin en önemli yönü, Anahtar Kelime Araştırması'nın doğru bir şekilde uygulanmasıdır.

Amazon listelerinize artan trafiğin en önemli yönü, Anahtar Kelime Araştırması'nın doğru bir şekilde uygulanmasıdır. Site dışı promosyonlar ve dahili sponsorlu ürün kampanyaları dahil olmak üzere, hedeflediğiniz trafiği hedeflemenin birçok yolu vardır, ancak # 1 En Çok Satılan Satıcı, stratejik trafiğin, girişinize stratejik olarak yerleştirilmiş ilgili anahtar kelimelere dayalı olarak yararlanmasını sağlamaktır.

Amazon SEO Stratejisi

Etkili bir Amazon SEO stratejisini yürütmek için uygulamanız gereken birkaç temel ilke vardır. Anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Öncelikle karşınıza çıkmak için Amazon müşterilerinin neleri aradığını ve ürün listenizde alakalı terimleri kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz . Buradaki anahtar önemlidir . Bir müşteri bir satın alma işlemi yapmadan önce tıklarsa, arama hacminin ne kadar yüksek olduğu önemli değildir. Alakalı anahtar kelime terimleriniz olduğunda, hedefiniz stratejik olarak bunları ürün başlığına, özelliklerine, açıklamasına ve arka uçtaki arama terimlerine yerleştirmektir.

Optimizasyon, Analiz ve Yineleme Döngüsü

Not: Listelerinizi optimize ettikten sonra, iş bittiği anlamına gelmez. Optimizasyon devam eden bir süreçtir ve optimizasyon, analiz ve tekrarlama döngüsünden geçmeyi gerektirecektir. Başarılı olmak için, hangi anahtar kelimelerin satışları dönüştürmede başarılı olduğuna dikkat etmeli ve giriştekileri geliştirmelisiniz . Girişe her zaman daha fazla anahtar kelime ekleyebilir veya girişi belirli anahtar kelimelerle daha alakalı olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Çoğunlukla alakalı olacağını düşündüğünüz, ancak müşterileri dönüştüremediğiniz arama terimleri vardır. Bu durumlarda, girişi bu özelliği yansıtacak şekilde güncellemek veya daha net bir şekilde yararlanmak isteyebilirsiniz. Diğer durumlarda, beklenmedik anahtar kelimelerin yüksek oranda dönüşüm eğiliminde olduğunu ve bunun yerine bu yeni dönüşüm sağlayan anahtar kelimelere odaklanmayı seçebileceğinizi fark edebilirsiniz. Her iki durumda da amaç neyin işe yaradığını anlamaya ve girişinizi doğru yönde zorlamaya devam etmektir.

"Öncelikle müşteri dönüşümünü optimize etmek, önemli anahtar kelimeleri de ekleyerek A9'a yardımcı olur. Markalar, Amazon ürün listelemelerinin Google aramada (bazen kendi markasının üstündeki) en yüksek ücretli ve organik noktalarda göründüğünü bilmelidir.

- Joseph Hansen, Buy Box Uzmanlarının CEO'su

Amazon'un A9 Arama Algoritmasını Anlama

A9 Amazon'un müşterilerine en iyi ürünü bulmalarına yardımcı olmak için Amazon'un tescilli arama algoritması yazılımıdır. A9 hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, Amazon'un en yoğun anahtar kelime kullanımına sahip olan listeleri değil, dönüşüm sağlayan listeleri ödüllendirmesidir .

Amazon'un A9 Arama Algoritması

A9 | Amazon'un Arama Algoritması

Ürün incelemelerinin kalitesi ve miktarı, yerine getirme yöntemi ve fiyat dahil olmak üzere, algoritmanın bir ürün sıralamasını belirleyen birkaç şey vardır, ancak sonuçta her şey dönüşümle sonuçlanır. Bir ürün belirli bir anahtar kelime için ne kadar fazla dönüşüm yaparsa o arama terimi için Amazon'da daha yüksek bir değer elde eder. Amazon, üst kategoride en iyi satıcı olmasa bile ürünleri belirli bir arama terimi için sıklıkla Amazon Choice rozeti ile ödüllendirir.

Amazon Arama Motoru Optimizasyonu Anahtar Kelime Araştırma

Stratejide belirtildiği gibi, Amazon SEO'nun en önemli yönü uygun arama motoru optimizasyonu anahtar kelime araştırması yaparak başlar. Aşağıda, en popüler kaynaklardan bir kısmını ücretsiz olarak listelenmiş halini bulabilirsiniz. Bu ücret, satıcıların belirli bir terim için olası arama hacminin ne olduğuna bakmasını sağlayacak. Hiçbir araç kesin olarak doğru olmayacağından, hangi arama terimlerinin diğer terimlere göre daha yüksek olduğuna bakmak ve kararlarınızı buna dayandırmak hala yararlıdır . Farklı araçlar arasındaki arama hacimleri, özellikle farklı platformlara, yani Google, Amazon vb.

VH Medya kullanarak SEO Anahtar Kelime Araştırma

Amazon için arama motoru optimizasyonu anahtar kelime araştırması yapmaya başlamak için, bir müşterinin ürününüzü bulmak için kullanabileceğini düşündüğünüz tüm anahtar kelimeleri ve arama terimlerini yazarak başlamak isteyeceksiniz..

Amazon SEO Stratejisi

Vh Medya Anahtar Kelime Genel Bakış

Şimdi, en alakalı arama terimlerini anahtar kelime, arama hacmi ve TBM (reklam almaya başladığınızda reklam bütçelerini belirlemeye yardımcı olabilecek) dahil olmak üzere yeni bir e-tabloya kopyalamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, dikkate almadığınız ek terimleri bulabilir ve ek arama terimlerini ve hacimlerini bulmak için bu varyasyonları veya arama terimlerinin kombinasyonlarını girebilirsiniz. Listenizi aldıktan sonra, listenizi sonlandırmadan ve listelemenizde hedeflemek için en uygun şartları seçmeden önce aşağıda belirtilen ek anahtar kelime araştırmalarının bazı kaynaklarını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Amazon Arama Terimleri Optimizasyonu

İlgili Anahtar Kelime Şartlarının Elektronik Tablosu

Amazon Otomatik Doldurmayı Kullanan Anahtar Kelime Araştırması

Ek öneriler almanın en kolay yollarından biri, Amazon.com'a giderek (önce hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun ve önceki arama geçmişine dayalı öneriyi önlemek için önbelleğinizi temizleyin) ve ilk arama terimlerinizi arama çubuğuna girin. . Amazon, Amazon müşterilerinin neleri arayabileceğini ve bu aramaları nasıl yaptıklarını belirlemek için kullanabileceğiniz önerileri otomatik olarak doldurmaya başlayacaktır.

Amazon SEO

Amazon Otomatik Doldurma Örneği

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Kullanarak Anahtar Kelime Araştırması

Bir Google AdWords hesabınız varsa, Google’daki terimler için tahmini arama hacminin yanı sıra ilk arama terimlerine dayalı öneriler de sağlayabilen Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı da kullanabilirsiniz. Amazon'un ürün alışverişi için Google'ı birincil arama motoru olarak geçmesine rağmen, Amazon listelerinin hâlâ Google'da yer aldığını ve satıcıların hem Amazon A9 hem de Google arama motorları için optimize ederek ürün sıralamalarını artırabileceğini unutmayın .

Arama Motoru Optimizasyonu Amazon

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Kapsam Kullanarak Anahtar Kelime Araştırması

Kapsam, Satıcı Labs tarafından satıcılara, ilk arama ifadelerine dayalı olarak ilgili arama terimlerini ve rakip listeleri için arama terimlerini arama olanağı sağlayan yeni bir Amazon SEO araştırma aracıdır. Başlamak için ücretsiz bir Google Chrome Uzantısı içerirler, ancak araca tam erişim elde etmek için ücretli plana geçmeniz gerekir. Kapsamı kullanmanın en büyük yararlarından biri, veriler Google'dan daha yüksek olması beklenen arama terimleri gösterimlerinden kaynaklandığından, Amazon için daha doğru arama hacmini alacağınızdır.

Amazon Arama Motoru Optimizasyonu

Kapsam Anahtar Kelime Üreticisi Sonuçları

Amazon Otomatik Kampanyalarını Kullanan Anahtar Kelime Araştırması

Ürünlerinizi zaten Amazon'da listelediyseniz ve otomatik kampanyalar yürütüyorsanız, ürününüzün zaten dönüştürdüğü ek arama terimleri kazanmak için geniş eşlemeyi kullanan otomatik kampanya anahtar kelime raporunu kullanabilirsiniz. Bu, Raporlar - Reklam Raporları - Arama Terim Raporuna gidip analiz için indirebileceğiniz bir rapor isteyerek yapılabilir.

Potansiyel anahtar kelime terimlerinizin tümüne sahip olduktan sonra bunları e-tablonuza ekleyebilir, alaka düzeyine ve hacmine göre sıralayabilir ve bunları ürün listelemenize uygulamak için bir plan oluşturmaya çalışabilirsiniz.

Amazon Başlık Optimizasyonu

Anahtar kelimeleri ekleyebileceğiniz birkaç yer var, ancak hiçbiri ürün başlığı kadar önemli değil. Başlık aslında ilk ve en değerli arama alanınız. Buradaki amaç, SEO politikasını ve en iyi uygulamalarla uyumlu kalırken SEO'dan yararlanmak ve anahtar kelime doldurmayı önlemek.

Amazon unvanları uzunluğa göre değişecek, ancak amaç genellikle kısa ve öz olmalı ve kategoriye göre 50 - 100 karakter arasında bir yerle sınırlandırılacak. Optimize edilmiş başlıklar aynı zamanda marka adını, ürün adını, birincil özelliği ve varyasyon bilgilerini (boyut, renk, lezzet vb.) içerecektir. Çok sayıda anahtar kelime için bir çok anahtar kelimeye hükmedilmesinin her zaman daha iyi olduğunu unutmayın. Tipik olarak, en iyi 2-3 arama terimi, ürünlerin organik satışlarının çoğunu beraberinde getirecektir. Bu nedenle, en alakalı arama terimlerine odaklanmak önemlidir.

Amazon Başlık Optimizasyonu

Birincil Arama Terimleri ile Optimize Edilmiş Başlık Örneği

Ayrıca, bir ürün kategorisine dayalı olarak bir başlığın nasıl biçimlendirilmesi gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi veren çevrimiçi bir rehber olan Amazon Stil Kılavuzu'na da uyduğunuzdan emin olmak istersiniz. Genel olarak bir başlık bu genel biçimi / düzeni takip eder:

[Marka] + [Özellik] + [Malzeme] + [Anahtar İçerik] + [Ürün Türü] + [Model Numarası] + [Boyut] + [paket sayısı] + [Renk] + [Lezzet]

Başlığa en az 1 veya 2 arama terimi eklemek isteyeceksiniz ve zaman zaman Amazon'un stil yönergelerini takip ederken ayrılan alana onları sığdırmanıza izin verecek şekilde üst üste geleceklerdir.

Amazon Arama Terimleri Optimizasyonu

Bu, Amazon optimizasyonunuzun kesinlikle önemli bir bileşenidir ve göz ardı edilmemelidir. Amazon şu anda arama terimleri alanında dizine eklenecek 250 karaktere izin veriyor. Amacınız, ürününüzü bulmak için kullanılabilecek arama terimlerinin sayısını artırmak için mümkün olduğunca o 250 karaktere (boşluklar dahil) kadar kullanmaktır.

Bunu yapmak için, arama terimlerini doldurmak için başlığında kullanılmayan araştırmanızdaki ilgili ve teğet arama terimlerini kullanmak isteyeceksiniz. Anahtar kelimeleri tekrarlamayın, stemming (-ing, -ed, -es, vb.), Virgül veya noktalama işareti kullanın. Tüm arama terimlerimi daha temiz görünmesini ve iki kez kullanılmış olabilecek terimleri kolayca görebilmek için küçük harfli olmasını tercih edebilirsiniz.

Serin, benzersiz, ağır,  sevimli, yaratıcı raf, organize masa standı

Bunu yapmak için zaman ayırmak önemlidir, çünkü potansiyel arama hacminiz buna bağlı. Bir anahtar kelime içermediğinde ve ek alakalı terimler eklemeniz, potansiyel kitlenizi genişletmenize yardımcı olacaksa, ürününüzün bulunması olası değildir. Şaşırtıcı bir şekilde, çalıştığım 50'den fazla profesyonel Amazon satıcıdan sadece bir tanesi arama terimlerini doğru bir şekilde gerçekleştirdi. Dolayısıyla, Amazon arama terimi optimizasyonunuzu doğru yapmak için zaman ayırırsanız, bu durum diğer listeler üzerinde size rekabet avantajı sağlayacaktır.

Amazon Ürün Özellik Optimizasyonu

Arka uç Amazon arama terimlerinize ek olarak, en iyi 2 - 3 arama terimlerinizi de ürün özelliklerine eklemek isteyeceksiniz. Yine, anahtar kelime gereçlerine ihtiyacınız yoktur, ancak ürün özelliği başına en fazla bir anahtar kelime terimi eklemeyi düşünebilirsiniz. A9, ürün özelliklerini endekslemekte ve bunlara dahil olmak üzere, yalnızca potansiyel sıralamayı değil, aynı zamanda müşterilerin aradıkları ürünü bulduklarını hızlı bir şekilde teyit edebiliyorlarsa, dönüşüm oranlarını da artırabilmektedir.

Bu kitapçığı kullanarak tüm kitaplarınızı kolayca düzenleyin.

Amazon Ürün Açıklaması Optimizasyonu

Birincil arama terimlerinizi ekleyebileceğiniz en son yer, ürün açıklamasındadır. Amazon'un şu anda markalı satıcılar için iki ürün açıklaması seçeneği vardır: düzenli ürün açıklamaları ve Geliştirilmiş Marka İçeriği. A9 şu anda Geliştirilmiş Marka İçeriğini dizine eklemiyor; bu özelliği, bu özelliği bir yer paylaşımı olarak kullansanız bile, A9 için optimize edilmiş bir normal ürün açıklaması eklemek isteyeceksiniz. Ancak Google, Geliştirilmiş Marka İçeriğini dizine ekleyerek, birincil anahtar kelimelerinizi bu içeriğe de dahil etmek isteyeceksiniz.

Amazon Arama Motoru Optimizasyonu Özeti

Ürün listelemenizdeki arama terimlerini kullanmanın yanı sıra, girişlerinize ek trafik çekmek için Amazon manuel kampanyalarınızda tüm alakalı arama terimlerini de ekleyebilirsiniz. Bir girişi ilk kez optimize etmek genellikle oradaki yolun% 85'ini alır, ancak momentumu korumak için sürekli analiz ve optimizasyon gereklidir. Optimizasyonlarınız yapıldıktan sonra, dönüşümler oluşturmak ve A9'un ürününüzü buna göre sıralamasına izin vermeye başlamak için hemen iç ve dış trafiği listelere yönlendirmek isteyeceksiniz.