Fotoğraf Hizmetlerimiz

Fotoğraf Hizmetlerimiz

06-02-2018 Fotoğraf Hizmetleri Okunma : 2960
Marka olmak sadece iyi ürün çıkarmakla doğru orantılı değildir. Ürün Görsellerimizin kalitesininde iyi olması gereklidir.

Marka olmak sadece iyi ürün çıkarmakla doğru orantılı değildir. Ortaya çıkarılacak ürün ya da hizmetin tanıtımını doğru stratejilerle yapmak, ürünün doğru alıcılara ulaşmasında etkilidir. Bu stratejiler ürünün esas değerini ortaya çıkaracak önemli dinamiklerdir. Katalog, moda, ürün, reklam, takı, aksesuar, iç ve dış mekan fotoğraf çekimleri bu nedenle oldukça önemlidir. Ürünü ya da hizmeti satın alacak kişinin ilk olarak bakacağı şey yine bu ürün ya da hizmetin görünen yüzüdür. Görselliğin önemi bu noktada yadsınamaz. Piyasaya baktığımızda aynı ya da benzer ürünlerin farklı kanallardan farklı yöntemlerle satıldığını görüyoruz. Yöntem ne olursa olsun ürün ya da hizmetin çekilen fotoğrafının kalitesi, alıcının aklında yer etmesi açısından oldukça önemli bir rol oynar. İnsanlar ürünün detaylarını en ince ayrıntısına kadar görmek isterler.     

Tanıtım mecralarının teknolojiye paralel olarak gelişmesi ve gün geçtikçe artması, markaların kendi ürünlerini daha fazla ön plana çıkarmak istemeleri ile bir rekabet başlatmıştır. Bu gelişmeler neticesinde ürün fotoğrafçılığının da önemi her geçen gün artmaktadır. Bu dal, oldukça profesyonellik gerektirmekle beraber fotoğrafçının ürünün öne çıkan özelliklerine göre çekim teknikleri uygulamasını gerektirir. Konsept, arka plan, kompozisyon ve hikâyeye hakimiyet gerektiren fotoğrafçılık, ayrıca ürünü alacak hedef kitlenin yaşam tarzı, alım gücü, beğenileri ve hatta cinsiyetine göre çekilecek kareler ile tecrübeyi zorunlu kılmaktadır. Tüm bu saydığımız özelliklere göre çekilecek fotoğraflar kişinin aklında yer ederek ürünü alma konusunda belirleyici olacaktır.

Görsellik genel manada yazıdan çok daha fazla etkili olduğu için ürün fotoğrafçılığını da oldukça popüler hale getirmiştir. Yazılacak yüzlerce reklam metni yerine bazen doğru çekilmiş bir fotoğraf çok daha etkilidir. İstenilen bir mekânda, doğru ışık altında çekilecek fotoğraflar dijital ortamda gerekli işlemlere tabi tutularak amaca uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Şayet ürün bir moda çekimi gerektiriyorsa stüdyoda, manken üzerine doğru ışık ayarlamaları ile gerçekleştirilmelidir. Giyilecek, takılacak herhangi bir ürünü mankenin üzerinden tanıtırken doğru açı ile çekimler yapılmalıdır.

Moda çekimleri ile bir manken sayesinde markanıza ait ürünlerin farkını ancak böyle ortaya koyabilirsiniz. Günümüzde fotoğrafçılığın ne olduğunu bilmeyen bazı firmalar müşterilerine istediğini verememekle beraber ürün tanıtımına da balta vuruyorlar. Özellikle moda ve ürün fotoğrafçılığında müşterinin beklentisini bilmek, ne yapmak istediğini anlamak projenin her açıdan başarılı olması açısından önemlidir. Bu sebeple nerede, nasıl, hangi ekipmanlarla çalışma yapılması gerektiği iyi belirlenmelidir.

Örneğin kapalı mekânda çekim yapmak ciddi manada bilgi ve alt yapı gerektirmektedir. Çünkü kapalı mekânlarda yapılacak çekimlerde yapay ışık altında çalışılmaktadır ve bu konuda tecrübeye sahip olmak son derece önemlidir. Bunun nedeni yapay ışık altında çekim yapmanın doğal bir ortamda çekim yapmaya nazaran çok daha komplike bir iş olmasıdır. İç ve dış mekân çekimlerinde lens ve kamera ayarlarının yine ortama göre yapılması zorunludur. Aksi durumda istenilen sonucu almak mümkün değildir. Bu sebeple ister iç mekân ister açık alan olsun bu işi hakkıyla yapacak tecrübeli bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

Dup Film bünyesindeki profesyonel fotoğrafçılarımız çekimleri ürünlerinizi en uygun kompozisyonlar oluşturarak, en iyi şekilde tanıtıp doğru mecralarda yayınlanacak şekilde gerçekleştiriyorlar. Çekilen fotoğrafların tüketici ilgisini çekecek ve cezbedecek detayları barındırması gerekir ki bu da uzmanlık gerektiren bir durumdur. Bunun bilinci ile ürünlerinizin web sitelerinde, online alışveriş sitelerinde ya da kataloglarda tanıtılması için ürünün en belirgin özelliklerini ön plana çıkararak satın alma arzusunu harekete geçirecek kaliteli çekimler yapıyorlar. Çekimlerde ise ortama uygun araçlar, son teknolojik ekipmanlar ve gerekli teknik alt yapıyı kullanıyorlar.

Dünyadaki trendleri yakından takip eden fotoğrafçılarımız bu trendlere paralel olarak farklı bakış açıları katarak marjinal ve dikkat çekici bir sonuç ortaya koyuyorlar. Sıradan olmak yerine kalıpları yıkarak daha özgün fotoğraflar ortaya çıkarmak, güncel ve yenilikçi bir yol izlemek sizin ve markanızın bilinirliğini artırmak adına oldukça önemlidir. Bu düşünceyle hareket eden fotoğrafçılarımız projelerini hedef kitleye kimsenin bakmadığı bir açıdan bakıp dikkatleri ürünün üzerine çekecek konseptler geliştirerek bu doğrultuda hayata geçiriyorlar.  Çekimler sonucunda firma yetkilisinin seçeceği fotoğraflar yine uzman ekibimiz tarafından işlenmekte, en ilgi çeken kareleri marka beğenisine sunulmaktadır.