Reklam Çekimleri

Reklam Çekimleri

06-02-2018 Tanıtım Filmi Okunma : 3211
Reklam çekimleri televizyon için yapılan kısa filmleridir. Televizyon yayını içinde program aralarında, dizi veya film aralarında verilen bir ürünün ya da markanın tanıtımıyla ilgili yapılan kısa filmleri oluşturur.

Reklam çekimleri televizyon için yapılan kısa filmleridir. Televizyon yayını içinde program aralarında, dizi veya film aralarında verilen bir ürünün ya da markanın tanıtımıyla ilgili yapılan kısa filmleri oluşturur. Geçmişten günümüze televizyon dünyasındaki en verimli iletişim aracının reklamlar olduğu bir gerçektir.  Dünyada her evde bir televizyon olduğu gerçeği göz önüne alındığında ve televizyon izleyen kitleler düşünüldüğünde reklam filmlerinin de izlenme oranları az çok tahmin edilebilir.

Ajanslar, aldıkları brief doğrultusunda ilk olarak sektör ve hedef kitle analizi yaparlar. Bu sayede markanın hitap edeceği topluluğa detaylarıyla ulaşmak mümkün olur. Müşterinin arzu ettiği şekilde beklentilerine paralel olarak dikkat çekici, akılda kalıcı, anlaşılır ve daha da önemlisi yaratıcı bir kurgu üzerinden gidilmelidir. Elde edilen veriler doğrultusunda reklam filmi senaryosunun hazırlanma aşamasına geçilmelidir. Reklam çekimi yapılacak olan ürünün özelliklerinin hedef kitlelere nasıl bir senaryo ile aktarılacağına bu süreçte karar verilmelidir. Ürünün detaylı incelemesi tamamlandıktan sonra senaryo yazımına başlanır.

Senaryo yazımı sırasında müşterilerin fikirleri de çok önemlidir. Müşteri beklentileri ve fikirleri de göz önünde bulundurularak senaryolar oluşturulur. Bu senaryolar deneyimli reklam ve metin yazarları ile gerçekleştirilir. Grup şeklinde projeler üretilir ve en doğru, en akılda kalıcı fikir üzerinden devam edilir. Senaryodan sonra uygun mekân veya stüdyo belirlenir ve gerekli ekipmanlar hazırlanarak reklam çekimi alanında uzman kameraman ve yönetmenlerle gerçekleştirilir. Gerçeğin dışında animasyon reklam çekimleri de mümkündür. Bu konuda seçim tamamen müşterilerimize aittir. Reklam çekimleri ne kadar kaliteli olursa markanıza hedef kitle tarafından o kadar olumlu dönüş sağlanır. Bununla beraber hedef kitlenin markanıza olan güven duygusunu artırır ve markanızın kalite algısını yükseltir. Ayrıca televizyon izleyen insanların markanızı tanımasını sağlar. Reklam çekimleri için uzun ve profesyonel bir yol izlenmelidir.

Televizyon reklamlarının yanı sıra internetinde yaygınlaşmasıyla birlikte ürünleri ve markaları tanıtmak artık çok daha kolay bir hal almıştır. Hazırlanacak olan reklam çekimleri sadece televizyon değil, internet ortamında yayınlanmaya uygun şekilde de tasarlanmaktadır. Eğitimden sağlığa, haberden eğlenceye kadar birçok ürün ve hizmetin reklamı mümkündür. Bu yüzden internet aslında içeriği sürekli değişen interaktif bir medya durumundadır. Reklamlar için de yeni ve etkili bir iletişim platformudur. Gerek o ürünle ilgili bilgi almak için gerekse o ürüne ulaşılmayı sağlayan en doğru yol internet üzerinden gerçekleşir.

Reklam sektöründe “ikna etme” etkeni daima birinci plandadır. İlgi çekici ve akılda kalıcılığı çok olan reklamların izleyici kitlesi de her yaştan insanın izleyebileceği ürünü değerlendirme isteği uyandırıcı hale gelir. Reklamın konusu ne kadar ilgi çekici olursa çekimlerde o kadar inandırıcı hale gelir ve ikna etmek kadar kolay olur. Yapılan reklam çekimlerinin amacı sadece satmak üzerine olmalıdır. Buradaki satma düşüncesi yalnızca ürünü değil, markayı bilinçlere yerleştirme anlamına da gelmelidir. Birbirinden farklı amaçlara yönelik hedefin belirlenmesi, daha fazla satışın olmasıyla birlikte tüketicinin zihninde markaları ve onların özelliklerini benimsetmek ve her zaman o marka veya ürünün tercih edilmesini sağlamaktır.

Görüntülerden oluşan ürün veya hizmetin özelliklerini göstererek anlatan, çok az cümle veya ifadelerin yer aldığı reklam çekimleri daha çok inandırıcı olmaktadır. Görüntülerin etkili olması için ise o alanda gerçekten profesyonelleşmiş kişilerle çalışmak gerekir. Uygun senaryo, doğru çekim ortamı, uygun teknik ekipman ile pek çok yaratıcı reklam filmi ortaya çıkartmak mümkündür. Yeter ki bu konuyu ele alacak kişiler ürünü gerçekten geniş bir yelpazeye yayma konusunda gerekli donanıma sahip olsunlar. Çünkü doğru hedef kitleye ulaşmak doğru ekiple çalışmaktan geçer.

Biz VH Medya olarak reklam filmi hazırlama konusunda efektif çözümler sunuyor markaya değer katarak, marka bilinirliğini maksimum seviyede artıracak projeler gerçekleştiriyoruz. Kendi marka veya ürününüzü en güzel ve etkili yoldan tanıtmanızı ve daha geniş kitlelere ulaştırarak yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Bizler reklam filmi çekimlerinizi ince bir işçilikle adım adım gerçekleştiriyoruz. Çünkü önceliği sizin memnuniyetinize veriyoruz. Üst düzey stüdyolarda hayata geçirdiğimiz reklam filmi projelerini müşterilerin dikkatini çekerek izlenmesini sağlayacak şekilde ayrıntılarıyla kurguluyoruz. Siz de ürün, hizmet ve markanızı en etkili şekilde doğru hedef kitleye tanıtmak istiyorsanızVH Medya'yı tercih edin. İşinizi en etkileyici şekilde anlatan reklam filmlerine hayat vererek markanızın büyümesine katkı sağlayalım.