Seo Uyumlu Makale Nedir? Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nedir? Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

10-11-2018 SEO Okunma : 457
Yazdığımız bu yazımızda" Seo Uyumlu Makale Nedir? Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?" konularına kısaca değinmeye çalıştık.

Seo Uyumlu Nedir?

 Seo uyumu, arama olaylarında potansiyel olarak kullanıcıları ve müşteriler ile bağlantı kurmaya denir. Sitenin organik arama görünürlüğünü en üst düzeye taşımaktır. Seo sayesinde web sitenizin aramalardaki kısımda görünürlüğü artacak ve hedeflediğiniz düzeye ulaşmakta sağlıklı olabilecektir. Arama motorlarının kullandığı algoritma ile uyumlu kodlara sahip web sitelerinde çalışmasıdır.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo uyumlu makale yazar iken en önce dikkat etmeniz gereken makalenizin 100 oranında özgün olmasıdır. Google’ın yazılımı sonucunda ise makalelerinizin 300 kelimeden az olması durumunda dizinlere eklenmesi zorlaşmaktadır. Ayrıca 300 kelimeden az makaleler, sitenizdeki müşteri veya ziyaretçinin daha az kalmasını sağladığı için Google’ın sitenizi kara liste(yararsız) site olarak işaretlemesine neden olacaktır. Bir diğer önemli durum ise makalede kullanmakta olduğunuz Anahtar Kelime sayısı ve uyumudur. Her zaman kullanacağınız anahtar kelimenin makale ile uyumlu olması gerekmektedir. Başlıklarınız anahtar kelime ile başlatılması, makalenin uyumlu bir hal alması açısından önemli olacaktır. Makaleninizin özgün olmaması sitenizin Google tarafından işaretlenmesine neden olacaktır. Bu yüzden makalelerinizi olduğunca özgün tutmaya çalışmak gerekmektedir. Konu başlıkları 66 Karakteri aşmamalı ve 300 kelimenin üzerinde makaleler üretmeniz önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  Seo Uyumlu Makale, konusunda en önemli durumlardan bir tanesi olan anahtar kelime uyumu sitenizdeki makale ile orantılı ve uyumlu olmalıdır. Anahtar kelime sayısını abartmak, yine sizin olanaklarınızı düşürecektir. Anahtar kelime seçerken, en güncel anahtar kelimeleri seçmeyi unutmayın. Makalenizin başında ve sonunda anahtar kelime bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır. Bir diğer konu olan içerikteki görsel sayısıda içerik açısından faydalı olacaktır. Mümkün olduğunca makalelerinizde görsel, video, kaynak ve linkler kullanın.