Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

06-02-2018 Tanıtım Filmi Okunma : 3230
Tanıtım filmi; bir şirket, firma ya da bir ürünün tanınabilirliğini arttırmak, adı geçen şirketlerin çalışmalarını genişletmek ya da o ürün hakkında detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlayan video çalışmasıdır.

Tanıtım filmi; bir işi anlatmanın en kolay ve etkileyici yoludur. Günümüzde internet hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Özellikle sosyal medyada kişilere ulaşabilmek için firmalar yarışır duruma geldi. Viral etki yaratan videolar, genellikle insanların ilgi duydukları alanlar dikkate alınarak yapılıyor.

Tanıtım filmleri kendi içinde; kurumsal tanıtım filmi, firma tanıtım filmi, ürün tanıtım filmi, mekân tanıtım filmi, kitap tanıtım filmi, etkinlik tanıtım filmi, web sitesi tanıtım filmi gibi türlere ayrılır. Tanıtım filmlerinin amacı, potansiyel nitelikli müşterilere ulaşarak dikkat çekmek ve tanıtım filmi hazırlanan ürünü hizmeti veya kurumu en doğru ve anlaşılabilir şekilde sunmaktır.  

Hiçbir yaş sınırı ayırt etmeden bütün internet kullanıcıları günde en az bir video izlemektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda bir markanın tanıtım filmiyle sayıca çok daha fazla kişiye çok daha zahmetsiz ve daha etkili bir şekilde ulaşması mümkündür. Bu yüzden işinizi tanıtım filmiyle anlatmak daha fazla kişiye daha hızlı ulaşmanızı sağlar.

Tanıtım Filminin Geldiği Nokta

Geldiğimiz noktada yazılı iletişimden çok görselliğe önem verildiği açıktır. Okunan şeyler uçar gider ama görsellik akılda daha fazla yer eder. Bu bağlamda tanıtım filminin öneminin altını bir kez daha çizmek gerekiyor. Tanıtım filmleri yalnızca internette değil, metro gibi bazı toplu taşıma araçlarında dev elektronik billboardlarda da yayınlanmaktadır. Dönen tanıtım videoları yoldan geçen, seyahat eden insanların ilgisini çekmekle beraber bu videoları sürekli olarak görmek ürünü bilinçaltına daha fazla yerleştirmektedir. Kısacası eskiden yalnızca televizyon ekranları ile sınırlı kalan tanıtım videoları dijitalleşmenin yaygınlaşması ile beraber hemen her yere sıçramış durumda. Bu manada dünyadaki gelişmiş ülkelerde yaşanan yeniliklere hızlı bir şekilde entegre olduğumuzu söylemek mümkün. Bu gelişmelerin gerisinde kalmamak, tanıtım filmlerinde fark yaratan yenilikleri hızlı bir şekilde benimsemek ve yapılmamışı uygulamak rekabet açısından önemlidir. 

Tanıtım filmi hazırlanırken verilecek olan mesajın hangi hedef kitleye hitap edeceği çok önemlidir. Bu yüzden de işin en başında doğru bir hedef kitle analizi yapmak gerekir. SEO ve FPO (First Page Optimization) ekipleri bu analizleri yaparak insanların aradıkları kelimelerden nelere dikkat ettiklerini analiz ederler. Prodüksiyon ekibine bu raporları sunarlar. Prodüksiyon olarak bu analizler doğrultusunda adımlar atılır. Hedef kitle üzerinde en büyük etkiyi oluşturacak konular belirlenir ve bu konuların hedef kitleye en başarılı şekilde aktarılması sağlanır. Daha sonra tanıtım filminin senaryo çalışmalarına ağırlık verilir.

Tüm iletişim stratejilerinde olduğu gibi bu konuda da müşteri brief’leri çok önemlidir. Brief’teki beklentiler doğrultusunda tamamen hedef kitleye ve marka sektörüne göre tasarlanmış bir tanıtım filmi marka imajına değer katar ve müşteri üzerinde maksimum etkileşim oluşturarak müşteri sayınızı artırır ve daha çok geri dönüş almanızı sağlar. Güncelliği ve canlılığı temsil eden tanıtım filmlerinde kitlelerin size ilgisini çekmek, etkileşim sağlamak, tepkilere göre ihtiyaçları tespit etmeye, markanızın ne kadar tutarlı göründüğünü anlamaya, kesintisiz bir iletişim sağlamaya yardımcı olur. Tanıtım filmleri için öyküleyici ve çoğul düşünmek oldukça önemli bir faktördür. Bu kişi anlatılacak hikâyenin karşı tarafa nasıl sunulması gerektiğini kitleler arasında ayrımcılığa neden olmadan en iyi şekilde izleyiciye ulaştırılmasını sağlar.

Tanıtım Filminde Nasıl Bir Mesaj Verilmelidir?

Profesyonel ekibimiz ile hayata geçirilecek olan tanıtım filminin ne tür bir mesajı hangi kitleye iletileceğini özel bir çalışmayla belirlemekteyiz. Müşterinin beklentisi ve talepleri doğrultusunda çekimler ve görsel tasarımlar gerçekleştirerek tanıtım videosunun görsel stoğunu oluşturmaktayız. Kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtım filmi çekimlerini sadece bir yapım olarak değerlendirmiyor, sizin çizginizi, hedef kitlenizi, ürününüzü baz alan bir çatı oluşturuyor, hedef kitlenizin ihtiyaç ve sorunlarına yönelik davranmayı ve dikkat çekiliği en üst seviyede tutmanızı sağlıyoruz.VH Medya olarak amacımız akılda kalıcılığı görsel bir dille sağlamaktır. İşinizi nitelikli bir tanıtım filmiyle anlatmak, günümüzün en başarılı reklam çözümüdür ve diğer rakip firmalardan bir adım önde başlamanızı sağlar. VH Medya olarak size en ayrıcalıklı tanıtım filmlerinde rakip firmalar arasından sıyrılıp yükselmenizi kendi tanıtım filmlerinizle sağlıyoruz.

Tanıtım Filmi İle İlgili Diğer Linkimiz. Tanıtım Filmi - https://vhmedya.com/blog/tanitim-filmi/32