Vh Medya Danışmanlık Hizmeti

Vh Medya Danışmanlık Hizmeti

06-03-2018 SEO Okunma : 2801
Vh Medya, Web siteniz veya sosyal medya hesaplarınızın doğru yönetilmesi için tüm bilgi birikimimiz ile sizlere işletmenizde yapmanız gereken danışmanlığı sunuyoruz.

Seo (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu aslında sizin internetteki varlığınızın ilk ve en önemli adımıdır. Seo çalışmalarını doğru koordine etmeniz halinde kalanı kendiliğinden gelmekte. Google gibi arama motorları 2016 Haziran sonrasında, o döneme kadar yaptığı güncellemeleri yapay zeka ile destekleyerek online tarama işlemlerine geçti. Bu ne demek derseniz, artık Google web sitelerindeki güncellemelere anlık reaksiyonlar gösterir hale geldi. Yaptığınız doğruları ve yanlışları anlık olarak işlemlendirmekte. Google, 200 farklı kombinasyonu denetleyerek sıralamaları oluşturuyor. Bu 200 kombinasyondan bazılarını sizlerle paylaşmak gerekirse;

Web sitenizin isminin (Domain adresiniz) kaç yıllık olduğu, kullandığınız hosting adresinizde bulunan diğer web sitelerinin içerisinde illegal bahis vb web siteleri barınıyormu, sitenizde yayınladığınız içeriklerde ki uyumluluk (başlık, içerikte kullandığınız anahtar kelime, makalenizin kaç kelimeden oluştuğu, etiket sayınız, kaç link eklendi, youtube kanalınızdaki video sayısı, web sitenizde kullandığınız resimlerin ayrıntılar sekmesindeki açıklamalarının doldurulması ve bunların makaleniz ile olan uyumu, sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşım, sosyal medya hesaplarınızdan kaç kişi bu makaleye gelmiş vs vs.), sosyal medya platformlarındaki organik takipçi sayınız, paylaşımlarınızın etkileşimleri, kaç kişi sosyal medya platformlarından sitenize giriş yapmış, sitenizden kaç kişi sosyal medya hesaplarınıza gitmiş, youtube kanalınızda kaç aboneniz var, bu abonelerden kaçı videolarınızı izlemiş, başka sitelerde sizin web sitenizin tanıtımları veya paylaşılmaları gibi 200 farklı kombinasyonu kontrol ediyor. Aynı zamanda sizin rakipleriniz için de bunları yapıyor ve son kullanıcının optimum verim alabileceği içerikleri ön plana çıkartıyor.

Web sitenizde AMP kodlaması yoksa mobilde geriye atıyor. Kopya içerik aldıysanız, kopya içerik aldığınız siteyi ön plana çıkartırken sizin indexlerinizi geriye atıyor ve hatta siliyor. Kopya içeriğin yanı sıra özgünleştirmenin de bir dili mevcut ve Google bunu artık anlayabilen bir yazılıma sahip. Her yazı yazan kişiyi ayırt edebilen bir yazılımdan bahsediyoruz.

Bunu sosyal medya için de aynı şekilde söyleyebiliriz. Sosyal medya platformlarında da artık yapay zeka kullanılmakta. Bu yapay zekayı aslında hepimiz hissediyoruz ancak isimlendiremiyoruz. Tanıdığımız kişileri karşımıza çıkaran bu platformlar aslında yüzlerce datayı okuyarak veri anlamlandırma işlemini yaparak olasılıkları karşımıza çıkartıyor. Sosyal medya da kullandığınız #Hashtag sayısından, etiketlere, takip ettiğiniz kişilerin takipçi sayısından, sizi takip eden kişilerin sizin paylaşımlarınızı beğenmesi-yorum yazması vs.

Sosyal medyada hedef kitlenizin saat kaçta kullandığı, saat kaçta hangi sektörde paylaşım yapılmalı, lokasyon, yaş ve hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre planlamalar yapılmalı. Paylaşılack video-görselin içeriği ne olmalı, yazı fontu, arka planı, logonuzun olması/olmaması gibi birçok detay aynı zamanda kitlenin ilgisini çekecek yapıda olmalıdır.

Örnek olarak Google’da şu an da insanlar neyi arıyor bunu bilmek istermisiniz? İşte size en basit bir link. Türkiye’de şu an da Google’da ortak kelimelerin yazıldığı liste

https://trends.google.com/trends/hottrends/visualize?nrow=5&ncol=5&pn=p24

Global’de Google’da aranan ortak kelimelerin linki

https://trends.google.com/trends/hottrends/visualize?nrow=5&ncol=5

Sahip olduğumuz yazılımlar sayesinde insanların hangi sektörde hangi kelimeleri aradığı, bu aramalardan sonra karşılarına hangi web siteleri çıktığı, bu çıkan sitelere kaç kişinin girdiği, girdiği sitede ne kadar süre kaldığı, bu süre içerisinde hangi sayfaları gezdiğine kadar birçok datayı görebiliyoruz. Bu sizin rakiplerinizin ne kadar trafik aldığı, son kullanıcının neyi hangi kelimelerle aradığını, sizin o kelimede kaçıncı sırada çıktığınızı belirliyor. VH Medya burada devreye giriyor ve size özel bir planlama yaparak, sıralamalarda ilk sayfaya gelmenizi sağlıyoruz. Böylece ürettiğiniz ürün/hizmetiniz ile ilgili boşa kürek çekmek yerine ihtiyaca göre çalışma yapıyor, finansal kaynak kullanıyorsunuz. Sizin ürün/hizmetlerinizin grafiksel analizi sayesinde de geleceği hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

VH Medya olarak sayamadığımız daha birçok konuyu koordine ederek, size optimum bir çözüm projesi oluşturuyoruz. Siz bunu gerçekten istediğinizde, gerisini bize bırakın.