Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri

03-01-2018 Web Tasarım Hizmetleri Okunma : 3460
Web sitesi sizin vitrininiz. Günümüzde birçok iş birliği internet üzerinden sağlanıyor. İnternet hayatımızı idame edebildiğimiz bir platform haline geldi.

Web Sitesi Artık Sadece Web Sitesi Değil

Web sitesi günümüzde her firmanın sahip olması gereken sanal ortamdaki online yüzüdür. Web tasarımı ise,  kişi ya da kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği biçimde hazırlanmış kişiye özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların okuyabileceği bilgisayar diline çevrilmesi gerekir. Bu işlemlerin sonunda ortaya çıkan sanal platformdaki kurumsal yüz firmanın web sitesidir.

Neden Web Sitesi?

Web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyulmasının birden fazla sebebi sayılabilir. Firmalar, internetten müşteri potansiyelini yükseltmek ya da var olan müşterileri aynı seviyede tutmak, markalaşma ya da sürekli yenilenen ürünleri müşterilere sunmak ve daha hızlı ulaşım sağlamak amacıyla web sitelerine ihtiyaç duyarlar. Her firma sebebi ne olursa olsun müşterilerine karşı görsel ve kaliteli bir görüntü sergilemek ister. Web tasarım hizmetleri, teknolojik gelişmelere paralel olarak hem yazılım hem de tasarım bakımından oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu noktada hemen her firma kendini sanal platformda en iyi şekilde tanıtmak amacıyla web tasarım hizmetlerinden yararlanırlar.

İnternetin gücünün özellikle firmaların tanıtımı açısından ne denli büyük bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. İnsanların yemek siparişlerinden, giyime, fatura ödemeye kadar kullandıkları internette ne kadar çok zaman geçirdiğini, bu sebeple firma olarak sanal platformlardaki yüzün ne denli önemli olduğunu anlamak gerekiyor. Önceden internetten şikayet eden, klasik mağazacılık anlayışını savunan pek çok firma sanal platformdaki avantajların yavaş yavaş farkına varmış ve markalarını bu sanal platforma taşımaya başladılar. Yeniliğe açık olmayarak bu alanda ilerlemeyi reddeden firmalar pek çok sıkıntıyla karşılaşmaya da mecbur durumdadır. Günümüzde tüm dünyada en küçüğünden en büyüğüne tüm firmalar internette web siteleri ile yerlerini almışlardır. Çünkü bir web sitesinden insanlara ulaşmanın ne denli kolay ve hızlı olduğunu, bu şekilde çok daha fazla kâr yapabileceklerinin farkındadırlar.     

""

Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Web tasarım hizmetleri, zamana ayak uyduran, tüm dünyadaki kreatif çalışmaları ve tasarımları yakından takip eden yazılımcı ve grafik tasarımcılar ile profesyonel bir şekilde hayata geçirildiği takdirde etkili sonuç verecektir. Geçtiğimiz yıllarda web siteleri sadece metin ve canlı renkler barındıran birkaç resimden ibaretti. Günümüzde ise web tasarımı ortaya çıkan yeni fikirler ve teknolojik gelişmelerle tasarımsal manada durdurulamaz bir hale geldi. O nedenle web sitesi tasarımı yapılırken günün trendlerini, kitlesel beğenileri ve müşteri memnuniyetini tek bir çatıda altında düşünmek son derece önemlidir.

Web tasarım, site ziyaretçilerinize sayfa gönderen etkileşimli özelliklerin düzenini, renklerini grafik ve görüntülerini belirleyen bir teknolojik planlama ve oluşturma sürecidir. Bu bağlamda web tasarım sürecindeki ilk aşama analiz ve projelendirmedir. Size ait olan kurumsal bilgiler ve veriler kayıt altına alınarak ortak bir fikir ortaya çıkarılır. Beğendiğiniz web siteleri incelenir ardından sektöre ve içeriğe uygun tasarım uygulaması aşamasına geçilir. İyi bir web sitesi için tamamen özgün bir tasarıma yönelmek önemlidir.  Günümüzde internet kullanıcıları web sitesi tasarımında kullanılan renk uyumuna, web sitesine eklenen görsel öğelere çok dikkat etmektedirler. Bu nedenle hangi tasarımın, hangi renklerin, görüntülerin kullanılacağına hedef kitle baz alınarak karar verilir.

Tasarım, müşteri onayından geçtikten sonra sitenin kodlanmasına geçilir. Projenin farklı ekran boyutlarında çalışması ve tüm tarayıcılarda çalışması sağlanır. Tasarım ve kodlama işlemi bittikten sonra bir demo hazırlanarak müşteriye sunulur. Müşteri sistemi inceleyip hiçbir hata görmediği takdirde site şirket tarafından hayata geçirilir. Site hayata geçirildikten sonra ise düzenli olarak güncellemelerinin yapılması, eklenecek ürünler, paylaşılacak haberler web sitesine girilmelidir. Web sitesi yalnızca tasarımı yapıp aktif hale getirmekle bitmemektedir. Web altyapısının sürekli olarak yenilikler getirdiğini ve buna paralel olarak gerekli bakım ve düzenlemelerin yapılması gerektiği de unutulmamalıdır. Yani bu web tasarım hizmetleri siteyi yaptıktan sonra da aktif şekilde devam eden bir süreçtir.

VHMEDYA olarak web site tasarımlarını tecrübeli web tasarımcı arkadaşlarımızla konuyu en başından sonuna takip ederek hiçbir detayı atlamadan en uygun yöntemleri izleyerek yapıyoruz. Web Tasarımlarının asıl amacının ilgi çekerek müşteriyi yönlendirmek olduğunun farkında olarak profesyonel adımlarla ilerliyoruz. Web tasarım hizmetlerini proje aşamasından proje teslimine, sonrasında güncelleme ve yenileme süreci dahil yönetiyor, müşterilerimizin web hizmetleri konusundaki her türlü ihtiyacını karşılıyoruz.