fbpx

- by umitbalcilar -
Google’da 1. Sıraya Çıkmak İçin Seo

Google’da 1. Sıraya Çıkmak İçin Seo 3 1

Google’da 1. sıraya çıkmak için yapılması gereken SEO adımlarından birkaçını sizler için cevapladık.

Seo Çalışması Nedir?

Seo Çalışması Google’ın 200 farklı kriterde araştırma yaparak, aramayı yapan kişilere en etkin ve ideal çözümleri sunmaya çalıştığı için bu kurguyu doğru planlamak gereklidir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Google, Yandex, Bing, Ask, Yahoo arama motorlarıdır. Yani aradığınız bir kelimeyi internet sitelerinin içerisinde sizin aradığınız en ideal sitelerin içerisinden sıralayarak size sunarlar. Arama motorlarında oluşan sıralamalar, sizin arama yaptığınız kelimeleri (Arama yaptığınız kelimelere, anahtar kelime denir) en ideal şekilde anlatmış, özgün resim, özgün video, uygun sayıda kelime ve içerikten oluşmuş makale, etiket, başlık uyumu, sitenin açılış hızı, kodlaması, bu sayfaların sosyal medya platformlarında paylaşımları, o sosyal medya hesaplarındaki etkileşimler gibi farklı 200 kriter derlenerek en ideal sayfalar size sunulur. İşte yüz milyonlarca web sitesi içerisinden sizin en önlerde olmanız için yapılan işlemlere SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) denir.

Web Sitesi Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Web sitesine seo yapmak ciddi bir iştir. Kurumsal Seo danışmanları sizlere doğru yönlendirmeler yapmaz ise seo danışmanlık hizmeti boşa gidecektir. Bu yüzden işi bilenlerle çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Seo Hizmeti Fiyatları Ne Kadar?

Google’da ilk sayfada olmak için yapılması gereken tüm işlemler için sizin web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, web sitenizin kodlaması ve içeriklerinizin kontrol edilerek bir bedel oluşturulması gerekli. Ancak Seo hizmeti, “parayı ödedim hemen üstte olmak istiyorum” diye düşünüyorsanız imkansız. Bu ancak Google Adwords yani paralı reklam ile olabilir. Onda da ayırdığınız bütçe bitince kaybolur. En az 6 ay SEO çalışmasına devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Zaten SEO çalışması yaptırıyorsanız ilk ay itibari ile sitenizin anahtar kelimelerinde yükselişleri sitenizin Google Analytics ekranlarından takip edebilmeniz gerekir. Eğer ilk ay itibari ile yükselişler gözle görülür şekilde olmadıysa çalışma yaptığınız firmayı değiştirmelisiniz.

Kurumsal Seo Danışmanı

Kurumsal Seo danışmanı aslında bir seo uzmanı olmak zorundadır. Satış temsilcileri belirli bir noktaya kadar teknik bilgiye sahiptir. Bu sebeple Seo Danışmanlarının SEO Uzmanı olması konusunda ısrarcı olmalısınız ki sizin ihtiyaçlarınızın gerçek reçetesini çıkartabilsin.

Leave a comment