fbpx

- by umitbalcilar -
Kendi logomu ben mi tasarlamalıyım?

Kendi logomu ben mi tasarlamalıyım? logotasar  m  10

Kendi logomu ben mi tasarlamalıyım?

 Bir tasarımcısınız, tasarladığınız her şey paortföyünüzde. Yaptıklarınız çalışmanızın bir örneğidir. Potansiyel müşterileriniz ve müşterileriniz işinize bakmak için web sitenize veya çevrimiçi portföyünüze gittiğinde, kesinlikle logo tasarımınızın ardındaki yaratıcı olduğunuzu varsayacaklardır.

Başkaları için kendiniz için tasarlamanın her zaman daha kolay olduğunu fark ettiniz mi? Bu, bir tasarımcı olmanın en büyük paradoksudur. Bazı gizemli sebeplerden dolayı, müşterilerinize bir ürünü hemen hazırlar iken kendinize hazırladığınız bir ürün haftalarca sürebilir. Peki neden?

*Çünkü kendinize ait bir ürünün mükemmel bir kalitede olmasını istersiniz. Çünkü bu yaptığınız tasarım tam anlamı ile sizi anlatacak. Bu sebeple kendinize ait ürünleri sürekli değiştirir ve yenilersiniz. Tüm herşeyi mükemmel istediğiniz için hiçbir zaman mutlu olmazsınız.

Hal böyleyken;

Kendi tasarımımı, logomu nasıl tasarlayabilirim?

 *Mükemmel olmasa bile tasarladığınız ürünü anlık olarak bitirerek kullanmaya başlayın. Bundan sonra o logoyu veya herhangi başka tasarımı devam eden projeleriniz arasına ekleyin. Böylece boş vaktiniz olduğunda logonuz üzerinde değişiklikler yapabilir ve ortaya çok daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Ama bu değişiklikleri dediğim gibi başlangıç yerine daha sonra yapın. Bu sayede müşteri ve potansiyel müşterilerinizi kaybetmemiş olursunuz.

*Logonuzu tasarlayacak, bunu sizin için yapacak başka bir tasarımcıyı işe alın. Hile, aldatma yapıyor gibi görünebilirsiniz. Ancak bu yöntem sizi stresten uzak tutacaktır. Günler boyu logonuz hakkında kafa yormak yerine bir tasarımcı sizin yerine niye tasarlamasın ki?

*Bir tasarımcı ile ticaret yapın ve kendinize arkadaş edinin. Birbirinizin logolarını karşılıklı olarak tasarlayabilirsiniz.

 Hangi seçeneği seçerseniz seçin, artık projenizi hayata geçirin. Bir konu hakkında çok kafa yormak ve uzun süre planlayarak beklemek para kazanmanızı geciktirmekten başka bir işe yaramaz. Bu sayede sende kendi işin ile kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

Leave a comment