fbpx

- by umitbalcilar -
Reklam Filmi Nedir?

Reklam Filmi Nedir? reklamfilmi5

Reklam filmleri, hedef kitlenize ulaşabilmenizde en etkili, yaratıcı ve akılda kalıcı kısa tanıtım filmleridir.

Reklam filmleri dijital ortamlarda; televizyon kanaları, sinema ve internet mecraları için çekilen kısa filmlerdir. Pazarlamanın ana dallarından biri olan reklam filmleri ile hedeflediğiniz kitlenin ilgisini çekmek için en kolay yöntemlerden bir tanesidir.

Reklam filmlerinde asıl amaç; jenerik, müzik ve sloganlar ile hedeflenen kitlenin ilgisini çekmek, akıllarında kalıcı olmak ve kullanıcı tercihlerini değiştirmektir.

Hazırlık evresinden teslim sürecine kadar reklam filmi iyi bir tanıtım için profesyonellik gerektiren bir iştir. Reklam filmi çekimi öncesinde Pazar analizi yapmak, kitleyi çekecek detaylar hazırlamak, PR çalışması yapmak reklam filmi oluşturmanın temelinde yatan etkenlerdir.

Reklam film çekimi günümüzde her firmanın, hem markanın, hem de ürünlerinizin tanıtımı içi en önemli araç haline geldi. Reklam filmi artık sadece televizyonlar için değil, sosyal medyada da kullanılan bir vitrin haline geldi.

Tanıtımlarınızı en kaliteli, en akılda kalıcı ve hedef kitlenize doğrudan ulaşım sağlamak için reklam filmleri kreatif bakımdan sizin en büyük yardımcı unsurlarınız arasında yer almaktadır.

Markaların hedef kitlelerine daha kısa ve öz yollardan ulaşmalarını sağlayan metot olan reklam filmi açık bir reklamdan ziyade tanıtım amaçlı hazırlanırlar.

Bunun yanında kimi zaman reklam filmleri ürün tanıtımı için gösterilen şovun içine yerleştirilir ve eğer iyi bir uygulama yapılırsa filme yada gösteriye gerçeklik katar.

Günümüzde dijital çağın birçok getirisi ile beraber pazar alanı çok daha genişlemiş aynı zamanda yapılan araştırmalar neticesinde reklam filmi yolu ile markaların ürün satışlarında fark edilebilecek düzeyde artışların yaşandığı gözlemlenmiştir.

Bizler VH Medya ekibi olarak markaların pazar alanlarında girdikleri rekabet atmosferini bilincindeyiz ve farkındayız. Bu stratejiden yola çıkarak sizlere rakiplerinizin arasında hızlıca sıyrılabilmeniz adına profesyonel çalışmalar yürütmekteyiz. Uyguladığımız ve yürütmekte olduğumuz bu profesyonel çalışmalar arasında tanıtımınızı en uygun şekilde hedef kitlenize aktaracak reklam filmleri yer almaktadır.

Profesyonel yapım ekibimiz ve ekipmanlarımız ile sizlere müşterilerinize sunabileceğiniz en kaliteli reklam filmleri için sizlere hizmet vermekteyiz.

Leave a comment