fbpx

- by umitbalcilar -
Web Tasarım Ve Kodlama

Web Tasarım Ve Kodlama webtasar  mvekodlama9

Dijitalin ve teknolojinin günümüzde hayatımızın internet ağı sayelerinde tamamını kapsadığı bugünlerde kurumların müşterilerine en doğru yoldan ulaşımlarını sağlayan web tasarımı ve dili olan kodlama firmaların endekslendiği noktalar arasında yer alıyor.

Web tasarımı ve kodlama; gün geçtikçe dijitalleşen hayatlarımızın aslında biz farkında olmasak bile ayrılmaz bir parçası olan internetin, en küçük birimlerinden oluşan ağların birimlerini tasarlama ve tanıştırma işlemlerinden meydana gelmektedir.

Baktığımız zaman web tasarımı ve kodlama aslında birbirinden ayrılmayan bir bütündür.

Günümüzde hem kurumsal hem bireysel kimliklerini online olarak sergileyerek yerel ve global olarak tanınırlıklarını göstermek ve arttırmak isteyenler için alternatiften çok ihtiyaç haline gelmiştir.

Kurumsal web siteleri ve e ticaret sitelerinde tasarım ile yazılım ayrılmaz bir bütün olduklarından dolayı birbirleri içerisinde uyumlu olmaları oldukça önemlidir.

İnternetin artık yaşadığımız bu dönemde tüm ihtiyaçlarımızı kolayca karşılıyor ve aradıklarımızın tümünü bulmamıza imkan sağladığı için milyonlarca web siteleri internet ağlarında karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca da dünya çapında herkes vakitlerinin çoğunu iyi yazılımlı ve iyi tasarlanmış web sitelerinde geçiriyor.

Web siteleri artık kişilerin ve kurumların tanıtımlarını, hizmetlerini sundukları, hedef kitlelerine doğrudan ulaştıkları mecralar haline geldi.

Milyonlarca profesyonel çalışılmış web sitelerinin arka planında ise işlerinin en profesyonel şekilde gerçekleştiren ekipler bulunmaktadır. İnternet ağlarında karşımıza çıkan birçok web sitesi bulunmakla beraber artık bu dijital ortam sadece web sitenizin olması yeterli kalmıyor. Sizleri rakiplerinizden ayıran, prestijinizi bir adım öne taşıyan, hedef kitlenize, geniş kitlelere ulaşımınızı sağlayan unsur var ise o da profesyonel, kaliteli ve güncel kalabilen web sitenizdir.

İyi tasarlanmış bir web sitesi size neler kazandırır?

  • Profesyonel gözükebilir böylece prestijiniz artar
  • 7/24 müşterilerinizin ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz
  • Kalitel hazırlanmış web sitesi müşterilerinizin size olan güvenini arttıracaktır
  • Kurumsal bir firma imajı yaratmanıza olanak sağlar
  • Müşteri potansiyelinizi düzgün bir şekilde arttırmanıza yardımcı olur
  • Hedef kitlenize ulaşmanızda, mesaj ve hizmetinizi en doğru şekilde verebilmenize imkan sağlar

Web tasarım kişi veya kurumları internet tarayıcıları aracılığıyla görüntüleyebilerek milyonlarca ulaşmasını ve tanıtılmasını sağlayan tasarımlar ve teknoloji bütünüdür.

Bu tasarımı internet üzerinden görüntüleyebilmek için HTML adı verilen tarayıcı diline çevrilmesi gerekmektedir.

Web tasarımı ve kodlama işini yapan aynı zamanda bu işte uzmanlaşmış kişilere ise web master veya web tasarımcı denilmektedir.

Leave a comment